ІЩУК ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ

Старший анестезист відділення АІТ (реанімації) Рівненської обласної клінічної лікарні,
Заслужений працівник охорони
здоров'я України,

Cекретар правління ГО "Асоціація анестезіологів Рівненської області"
Стаж роботи - 30 років.
Категорія - Вища.

Недуга передчасно обірвала життя старшого анестезиста відділення анестезіології та інтенсивної терапії (реанімації), секретаря ГО «Асоціація анестезіологів Рівненської області», Заслуженого працівника охорони здоров’я України, мудрої, доброї та чуйної людини Іщука Олександра Петровича. Пішов з життя обдарований медик, який щиро любив свою роботу, без залишку віддавав їй все своє життя.

Народився Олександр Петрович 10 квітня 1968 року у Кременці Тернопільської області.  Закінчивши школу, Олександр Іщук вступив у Рівненське медучилище. Казав, що доля пов'язала його з обласною клінічною лікарнею з самого дитинства. Ще у 1975 році, коли йому було сім років, довелося лікуватися тут у дитячому відділенні. Пригадує, що оперували його лікарі Марк Шейнбаум і Валерій Худов. Ці люди, самі того не підозрюючи, навернули хлопчика на майбутній професійний шлях. Спостерігаючи за роботою медиків, він твердо вирішив і собі стати таким, як вони.

У 1987 році закінчив Рівненське медучилище за спеціальністю «Лікувальна справа» та отримав диплом фельдшера і направлення в Рівненську обласну клінічну лікарню в урологічне відділення. Далі у біографії – служба в армії, після закінчення військової служби у 1989 році повернувся в лікарню і працював на посадах палатної медсестри, медичної сестри-анестезиста. Спробував продовжити навчання в Тернопільському медичному інституті, та на жаль, вступити у цей вуз йому не вдалося. Натомість він здобув вищу освіту і фах дитячого психолога в Московській педагогічній академії і Рівненському педінституті. Навчаючись заочно, водночас працював у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії РОКЛ, поступово піднімався "сходинками" кар'єрної драбини – від постового медбрата, анестезиста до старшого анестезиста - на цій посаді він пропрацював з 1999 року понад двадцять років.

Олександр Петрович Іщук

Якось у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної клінічної лікарні "швидка" доставила хворого з ножовим поранням серця. Це був лише третій день роботи Олександра Іщука у цьому лікарняному підрозділі, втім, він не відчував ні розгубленості, ні страху. В ту мить набагато сильнішими були почуття відповідальності і нестримне бажання допомогти потерпілому. Саме тоді молодий спеціаліст зрозумів, що це – справді його покликання. А той випадок назвав своїм "бойовим хрещенням".
За понад 30-річний стаж роботи Олександр Петрович здобув чималий досвід в одному з найважливіших лікарняних підрозділів. Було складно – тяжкі пацієнти, багато операцій, нічні чергування… Бувало, з операційної вибігали тільки за медикаментами і одразу поверталися назад. Особистий рекорд Олександра Іщука – 23 години за добу безперервно з операційної в операційну. Тоді було проведено 11 операцій.
У 2019 році Олександру Петровичу було присвоєно звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України». 

Олександр Іщук - обдарований медик, який щиро любив свою роботу, без залишку віддавав їй все своє життя. Як зауважив завідувач відділення Анатолій Мельничук, Олександр Петрович – хороший менеджер і спеціаліст своєї справи. Будучи "правою рукою" завідувача, Олександр Іщук допомагав йому організовувати роботу в колективі. 20 років він керував роботою середнього медперсоналу відділення. у його підпорядкуванні 80 медиків – анестезистів, медичних сестер і молодших медсестер з догляду за хворими, приділяв велику увагу професійному рівню медперсоналу і нормальній моральній атмосфері в колективі. За свідченням співробітників, Олександр Петрович був чудовим другом і товаришем. Ніколи не відмовляв колегам в допомозі. Завжди з повагою ставився до них, був мудрим та делікатним, ніколи не конфліктував, боронив ображеного, знаходив порозуміння у стосунках. Йому були притаманні щирість, відчуття такту, добрий та іронічний гумор. 
– У нас чудовий дружний колектив, – розповідав Олександр Іщук. – Весь середній медперсонал відділення має високий фаховий рівень. Багато працівників мають вищу кваліфікаційну категорію. Звісно, робота у нас дуже важка – така вже специфіка відділення. Та ми вже звикли до такого темпу, постійної напруги і справляємося зі своїми обов'язками. Всі середні медпрацівники нашого відділення дуже відповідально ставляться до своєї роботи і разом працюють над тим, щоб запобігти і не допустити жодних помилок. По-іншому в реанімації працювати просто не можна. А найголовніше, я впевнений, що у важкі моменти життя ми "горою" станемо один за одного.

відділення АІТ (реанімації) РОКЛ

Олександр Петрович мав стратегічне мислення, він вмів прогнозувати, а це – надзвичайно важливо в анестезіології. Він завжди був активний, швидкий в роботі, умів виділити головне, доводити кожнусправу до кінця, був послідовним, зваженим, чудово розбирався в сучасних технологіях та апаратурі. Він вперше в Україні провів заняття-навчання по апаратурі, встановленій на першому спеціалізованому реанімобілі, створеному за європейськими стандартами на Рівненщині, який успішно пройшов випробування і отримав найвищу оцінку МОЗ та був взятий за зразок.

Олександр Петрович Іщук

Олександр Петрович мав тверде переконання що, щоб стати справді хорошим спеціалістом, потрібні досвід і постійне навчання, брав активну участь у створенні Рівненської філії кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ФПО Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, де максимально допомагав в організації підвищення кваліфікації молодих лікарів-анестезіологів. Спонукав середніх медпрацівників до нових знань, фахового зростання.

Олександр Іщук був одним із ініціаторів створення ГО «Асоціація анестезіологів Рівненської області», згодом був обраний її секретарем, мріяв про залучення до Асоціації анестезіологів області і середніх медпрацівників, вважав, що долучившись до Асоціації, середні медпрацівники матимуть чимало переваг: вона захищатиме їхні професійні права та інтереси, підтримуватиме у важкі життєві моменти, сприятиме їхньому фаховому зростанню.

Ступінь обдарованості людини визначається і її ставленням до інших людей. Олександр Петрович був одним із тих, кому Бог дарував не тільки золоті руки, але й чудові людські якості. Він був доброю людиною, незлопам’ятною, вмів швидко виходити з конфліктних ситуацій, знаходити спільну мову з будь-ким. За роки роботи Олександр Петрович став для всього колективу ВАІТ не тільки колегою, помічником, а й щирим другом, надійним і в роботі, і у відпочинку.

Асоціація анестезіологів Рівненської області
Асоціація анестезіологів
Рівненської області
© 2010-2021
Правління: 33007 Україна,
м. Рівне, вул. Київська, 78-Г
Відділення АІТ РОКЛ
телефон: (0362) 64-38-34
e-mail: goaaro@gmail.com
Приєднуйтесь на Facebook!