АСОЦІАЦІЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВСЕВОЛОД МИКОЛАЙОВИЧ СТРУМЕНСЬКИЙ

Засновник анестезіологічної служби Рівненщини
Перший завідуючий відділенням Анестезіології та інтенсивної терапії (Реанімації) Рівненської обласної клінічної лікарні

Одним з визнаних корифеїв галузі охорони здоров’я Рівненщини  є ВСЕВОЛОД МИКОЛАЙОВИЧ СТРУМЕНСЬКИЙ, який не тільки організував анестезіологічну службу в області, але значно розширив обсяг надаваної допомоги. У боротьбі з болем і корекцією порушених функцій організму він досяг величезних здобутків, за що заслужив велику шану від населення і подяки від керівників лікувальних установ.
 

 Всеволод Миколайович Струменський народився 19 грудня 1928 року в селі Болотківці Острозького району в сім’ї вчителів. Його батько Микола Митрофанович закінчив Київський університет імені Святого Володимира і в той час був директором школи в Болотківцях. Мати Зінаїда Володимирівна викладала в школі французьку мову. Єдиний син Всеволод ріс в цій інтелігентній сім’ї і з ранніх років навчився читати і писати. Після навчання в школі вступив до Дубенського медичного училища, яке закінчив з відзнакою. Згодом вступив на лікувальний факультет Львівського медичного інституту. Після складання державних іспитів отримав диплом лікаря-лікарського порадника і був направлений на роботу в Рівненську область, де призначений лікарем-хірургом Острозької районної лікарні. За період роботи в Острозі з 1953 року Всеволод Миколайович проявив себе ініціативним і здібним хірургом. Він засвоїв техніку багатьох оперативних втручань і набув великого досвіду в ранньому розпізнаванні захворювань.

Відповідальне ставлення до роботи, ентузіазм, відповідальність за доручену справу, відданість хворим, чесність, а також постійне підвищення своєї кваліфікації стали основними чинниками того, що Всеволод Миколайович користувався повагою пацієнтів і медичних працівників. Однією з важливих рис вдачі було уміння вчитися і вчити інших.
Ці позитивні якості виявилися достатніми для того, щоб Всеволод Миколайович був переведений на роботу в Рівненську обласну клінічну лікарню. У 1963 році, після закінчення курсів у Київському інституті удосконалення лікарів, під керівництвом проф. Тріщинського він стає лікарем-анестезіологом. В 1969 році призначений завідуючим створеного в обласній лікарні реанімаційного відділення  і наказом облздороввідділу – першим у Рівненській області обласним анестезіологом. Під його керівництвом створюється постійний колектив ентузіастів служби і починають розроблятися питання інтенсивної терапії, детоксикації, гіпербаричної оксигенації  та інші методи. Всі досягнення в галузі реанімації були поширені у всі райони області й лікарні Рівного, а також узагальнені у виданій вперше в Україні книзі «Організація реанімації сільського населення» в 1981 році.

Всеволод Миколайович часто виступав на з’їздах і республіканських конференціях, друкувався в багатьох збірках і журналах. Постійно сам вчився і навчав інших. Створив свою школу фахівців анестезіологів-реаніматологів, які працюють нині в багатьох великих лікарнях країни і зарубіжжя. З ініціативи Всеволода Миколайовича було створено обласне товариство анестезіологів-реаніматологів, яке він багато років очолював. 


Як лікар і людина Всеволод Миколайович мав величезний авторитет та пошану. Секрет виняткової популярності пов’язаний з його глибокою гуманністю. Кипуча енергія, вміння глобально мислити  і бачити перспективу багато в чому забезпечували його успіх. Він завжди сміливо і упевнено боровся за життя хворих, тому що вірив у силу науки, силу розуму і досвіду.

30 вересня 2002 року в результаті важкої хвороби перестало битися  благородне серце Всеволода Миколайовича. Він похований у місті Рівному. Смерть не дала йому здійснити все задумане. Численні учні намагаються втілити в життя багато його планів.  У нашій пам’яті СТРУМЕНСЬКИЙ Всеволод Миколайович залишився як образ Людини, прекрасного лікаря і організатора, який створив цілу галузь і допоміг тисячам пацієнтів зберегти здоров’я, зробив великий внесок в історію медицини нашого краю.   

Пам’ятну меморіальну дошку засновнику анестезіологічної служби на Рівненщині Всеволоду Струменському відкрили у Рівненській обласній клінічній лікарні 16 травня 2011 р..  Адже саме він заклав фундамент духовності у колектив, який зараз працює, його справа має розвиток, а відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної клінічної лікарні є одним із найкращих відділень в Україні.

На відкритті меморіалу були вдова Галина Струменська, міський голова Рівного В.Хомко, начальник УОЗ Рівненської держадміністрації Я.Бойко, місцеві і обласні чиновники, лікарі РОКЛ, друзі та колеги В.Струменського, священники провели молебень і освятили пам’ятну дошку. У цей день звучало багато теплих і хороших слів про «батька» відділення АІТ РОКЛ В. Струменського. 

 
 
 
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Оперативна розробка вебсайтів
 
 
 

Make a free website with Yola