АСОЦІАЦІЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Історія розвитку анестезіологічної служби РОКЛ

Початком створення анестезіологічної служби в Рівненській обласній лікарні, та й взагалі в області, можна вважати 1958 рік, коли на базі хірургічного відділення РОЛ було відкрито лікувально-консультативний та організаційно-методичний центр реанімації. Цей період характеризувався пошуками і впровадженням відомих на той час оптимальних методів знеболювання, з багатьма особливостями (розвиток йшов від маскових до ендотрахеальних знеболювань):
— в 1954 році ВЕЛЬСЬКИЙ В.М. з Ленінграду привіз методику наркозу з використанням дітіліну;
— перші інтубації трахеї проводились пристосованими засобами з положення хворого на операційному столі на животі, пізніше ларингоскопом в положенні на спині;
— після введення релаксантів штучна вентиляція легень проводилась методом Сільвестра, тільки з 1961 року – з допомогою мішка Амбу (СТАДНИК Б.К.). 

Біля джерел анестезіологічної служби стоять перші анестезисти ВИНОГРАДОВ В.О. – з 1956  року, СТАДНИК Б.К. – з 1959 по 1961 роки, КАДЕВСЬКИЙ М.М. – з 1962 року, ГОРЕВИЧ В.О. –
з 1964 року, які були справжніми ентузіастами анестезіології та інтенсивної терапії.

Проводиться підготовка на базі Рівненської обласної лікарні анестезистів для районних лікарень. В 1958 році проведено перший ендотрахеальний наркоз (РИБАЧУК Г.В. та ВИНОГРАДОВ В.О.), який вже наближався до сучасних варіантів загального знеболювання. Лікар РИБАЧУК Г.  працював єдиним лікарем-анестезіологом до 1963 року на 0,5 ставки.


Всеволод Миколайович Струменський - перший обласний анестезіолог

Колектив відділення реанімації: В.Лавренюк; Г.Созонюк; І.Вельський; О.Серветник; Л.Серветник; В.Струменський; К.Мотузко. Другий ряд: В.Горевич; Л.Зінич; П.Матвійчук

В 1963 році на базі хірургічного відділення створюється відділення реанімації з автономним штатним розписом. Завідуючим стає СТРУМЕНСЬКИЙ В.М. З його ім'ям пов'язаний значний період становлення анестезіологічної служби лікарні та області. Лікарем анестезіологом з 1963 року стає ВЕЛЬСЬКИЙ І.В. В роботу відділення впроваджуються нові методи анестезіології та інтенсивної терапії, йде підготовка кадрів для РОЛ та області.

Під керівництвом СТРУМЕНСЬКОГО В.М. робили анестезіологію та інтенсивну терапію сучасною: ЧУБАРЬ В.В., ЧОЛОВСЬКА О.М., ВЕЛЬСЬКИЙ І.В., СТАДНИК Б.К., ОЛЕЩУК І.Є., КОТ А.А., до них приєднались молоді лікарі СЕРВЕТНИК О.В., ТРІЛЬ Б.І., УШКЕВИЧ О.А., РУДИК С.К., а з 1979 року – МЕЛЬНИЧУК А.В., МАРТИНЮК В.М. 


ОЛЕЩУК І.Є - куратор педіатричного поста

МОТУЗКО К.О. - з 1972 року у відділенні реанімації працює експрес-лабораторія

В.Струменський: Знеболювання під час гінекологічного оперативного втручання
 

Обхід. Ординатор Є.Боровий; Академік О.Шалімов; М.Пшеничний; Ю.Семенюк

В.Горевич; Є.Боровий; В.Струменський

В 1976 році відкривається повноцінне відділення реанімації на 6 ліжок (другий поверх кардіологічного корпусу) з сучасною експрес-лабораторією та ГБО. У відділенні надається допомога дітям – куратор педіатричного поста ОЛЕЩУК І.Є.

Проводиться вивчення нових методик та впровадження їх в роботу Рівненської обласної лікарні: СЕРВЕТНИК О.В., ТРІЛЬ Б.І. - гемосорбція, МЕЛЬНИЧУК А.В. - провідникова анестезія. Відділення забезпечується сучасною на той час наркозною, наркозно-дихальною, моніторною, лабораторною апаратурою.

В 1983 році у відділенні проведено капітальний ремонт з використанням сучасних на той час будівельних матеріалів з підігрівом підлоги в палатах, з виділенням дитячого поста - лікарі ЗАХАРЧЕНКО Ю.П., ЗІМОВСЬКА О.В. Слід відмітити особливу роль в проведенні ремонту на той час заступника головного лікаря СЕМЕНЮКА Ю.С. В 1989 році дитяча анестезіологія відокремлюється в зв'язку з відкриттям Рівненської обласної дитячої лікарні.

Лікарі-анестезіологі відділення приймають активну участь у з'їздах, конгресах, конференціях, семінарах, проводиться обмін досвідом з клініками СРСР.  З березня 1989 року по травень 1990 року відділення очолює ТРІЛЬ Б.І.В травні 1990 року колективом відділення був обраний на альтернативних виборах завідуючим відділення МЕЛЬНИЧУК А.В. З його ініціативи з відділення А.І.Т. спочатку в окремий підрозділ, а потім в окреме відділення виділяється детоксикація – завідувач відділення МАРТИНЮК В.М., на 10 ліжок. А відділення А.І.Т., після ремонту, проведеного силами колективу, 30 грудня 1991 року переміщається на місце відділення гематології (другий поверх кардіологічного корпуса), розгорнуте на 12 ліжок.

Лікарі-анестезіологи:
ДЕРЕПА С.В. ШЕВЧУК О.В., СЕМЕНЧУК К.П.,
анестезисти та медсестри:
ДИКА Г.П., ГОРЕВИЧ В.О, КАДЕВСЬКИЙ М.М., МАРТИНЮК В.П., ГАПИЧ Г.Т., ГУК Р.В., БЕРЕЗИЦЬКА М.Я., ЗІНИЧ Л.Н., МАТВЕЙЧУК П.В., ЛАВРЕНЮК В.В., БУСИГІНА Н.С., ГОЛЕНКО Л.В., СТРАПЧУК Н.І., БЕРЕЖНА М.Ф., ДОВГАЛЕЦЬ Г.А.,ЛОГВИН Н.С., ДМІТРІЄВА О.Р., СТЕФАНОВИЧ Л.Є., ЧУЛЕВИЧ М.Й., ТВЕРДА М.І., ЛЯДА Г.А., ГРОМОВА В.М., ШКОЛЬНИК Л.В., МОКРИК Г., ЯВОРЕЦЬКА А.М.ПИЛИПИНЕЦЬ О.С.,
НАГОРНИЙ О.М., КОКЛОВСЬКА С., БАБІЙ Т., ВОЙТОВИЧ В.С., САВИЧ Г.,ХУДОВ Ю.В., РОЙКО Д.В., АТАМАНЧУК А., КИРИКОВИЧ Ю.А., КРУТА М.П., ВОЙТЮК О., КОРЕНЬ Р.Ю. ОМЕЛЬЯНЕНКО В.,
фельдшера-лаборанти:

КИРИЛЬЧУК Г.О., КОЛЕНЧУК Н.Г., ТКАЧУК Г.М., ЛЕЦКАЛЮК В.Ф.,
молодші медсестри по догляду за хворими:

БАЙКОВА Л., ПЛИС С., ХОЛОДЬКО Н., КОРНЮШИНА Н., БАНЬКОВСЬКА О., СОЛОМАНЮК У., ПОЛІЩУК О., ДАШКЕЛЬ Н., ПОЛІЩУК Т., МОТИЧАК О.М., МОТИЧАК Ф.Т., ГОРБАЧУК О.

У Рівненській обласній клінічній лікарні відкрили пам’ятну меморіальну дошку засновнику анестезіологічної служби на Рівненщині Всеволоду Струменському

Подяка вчителю, наставнику і другу. В обласній лікарні відкрито меморіальну дошку засновнику анастезіологічної служби на Рівненщині Всеволоду Струменському.  Пам’ятну меморіальну дошку засновнику анестезіологічної служби на Рівненщині Всеволоду Струменському відкрили у Рівненській обласній клінічній лікарні 16 травня 2011 р.. Лікар Струменський працював у АІТ із 1963 року. Відтак, за роки своєї праці виховав ціле покоління фахівців - анестезіологів, які нині рятують життя людей по всій країні. Саме він заклав фундамент духовності у колектив, який зараз працює,  його справа має розвиток, а відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної клінічної лікарні є одним із найкращих відділень в Україні.
Всеволода Струменського лікарі відділення анастезілогії та інтенсивної терапії обласної лікарні і досі називають просто і влучно - шеф. Він був одним з перших, хто займався в Україні цією нелегкою справою, за роки роботи виховав ціле покоління анастезіологів. Відтак відкрити меморіальну дошку - зізнаються лікарі - було справою честі.
На відкритті меморіалу були вдова Галина Струменська, міський голова Рівного В.Хомко, начальник УОЗ Рівненської держадміністрації Я.Бойко, місцеві і обласні чиновники, лікарі РОКЛ, друзі та колеги В.Струменського, священники провели молебень і освятили пам’ятну дошку. У цей день звучало багато теплих і хороших слів про «батька» відділення АІТ РОКЛ В. Струменського.


Мельничук Анатолій, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії РОКЛ:
"Мій вчитель. Сюди вкладено все абсолютно. Він зробив нас не тільки професіоналами, а й людьми. Людське ставлення до пацієнтів, до колег – це була основа його роботи".

Віталій Бойко, начальник обласного управління охорони здоров'я:
"Ви бачили скільки людей прийшло, значить ця людина була не тільки високим професіоналом, а й наділена надзвичайними людськими здібностями. І сьогодні ви бачили і 2 професора з Києва приїхали, попри зайнятість, сьогодні був мер міста, який мав честь з ним дружити".

Ігор Шлапак, завкафедри АІТ Національної медичної академії післядипломної освіти:
"Я його знаю з середини 70-х, коли я тільки закінчив аспірантуру і приїхав сюди. Вдячний Богові і долі, що вона мене звела з такою людиною".

Головний лікар РОКЛ Володимир Кисіль:
"Ця людина була не лише хорошим професіоналом, але й наділена високими людськими якостями. Я мав честь працювати з ним і багато чому у нього навчитися. Нині ж справу лікаря Струменського продовжують його учні. Адже саме він заклав фундамент духовності у колектив, який зараз працює,  його справа має розвиток, а відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної клінічної лікарні є одним із найкращих відділень в Україні.

 
 
 
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
 
 
 

Make a free website with Yola