АСОЦІАЦІЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Старший анестезист
АІТ (реанімації) РОКЛ, секретар правління ГО "Асоціація анестезіологів Рівненської області"

ІЩУК
Олександр Петрович

Стаж роботи - 30 роки.
Категорія - Вища. 

Закінчив Рівненське медичне училище, Московську педагогічну академію, Рівненський педінститут.

Керує роботою середнього медперсоналу відділення, у його підпорядкуванні 80 медиків – анестезистів, медичних сестер і молодших медсестер з догляду за хворими.

Якось у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної клінічної лікарні "швидка" доставила хворого з ножовим поранням серця. Це був лише третій день роботи Олександра Іщука у цьому лікарняному підрозділі, втім, він не відчував ні розгубленості, ні страху. В ту мить набагато сильнішими були почуття відповідальності і нестримне бажання допомогти потерпілому. Саме тоді молодий спеціаліст зрозумів, що це – справді його покликання. А той випадок нині називає своїм "бойовим хрещенням".
Відтоді минуло 28 роки. За цей час Олександр Іщук поступово піднімався "сходинками" кар'єрної драбини – від постового медбрата, анестезиста до старшого анестезиста. На цій посаді він працює вже майже десять років. Посміхаючись, розповідає, що доля пов'язала його з обласною клінічною лікарнею з самого дитинства. Ще у 1975 році, коли йому було сім років, довелося лікуватися тут у дитячому відділенні. Пригадує, що оперували його лікарі Марк Шейнбаум і Валерій Худов. Ці люди, самі того не підозрюючи, навернули хлопчика на майбутній професійний шлях. Спостерігаючи за роботою медиків, він твердо вирішив і собі стати таким, як вони. Закінчивши школу, Олександр Іщук вступив у Рівненське медучилище.  А отримавши у 1987 році диплом фельдшера, влаштувався на роботу в урологічне відділення РОКЛ. Далі у біографії – служба в армії, спроба продовжити навчання в Тернопільському медичному інституті. На жаль, вступити у цей вуз йому не вдалося. Натомість він здобув вищу освіту і фах дитячого психолога в Московській педагогічній академії і Рівненському педінституті.
Навчаючись заочно, водночас працював у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії РОКЛ.

Нині керує роботою середнього медперсоналу відділення. Як зауважив завідувач відділення Анатолій Мельничук, він – хороший менеджер і спеціаліст своєї справи. Будучи "правою рукою" завідувача, Олександр Іщук допомагає йому організовувати роботу в колективі. Нині у його підпорядкуванні 80 медиків – анестезистів, медичних сестер і молодших медсестер з догляду за хворими. До речі, і завідувач відділення, і старший анестезист приділяють велику увагу професійному рівню медперсоналу і нормальній моральній атмосфері в колективі.

– У нас чудовий дружний колектив, – розповідає Олександр Іщук. – Весь середній медперсонал відділення має високий фаховий рівень. Багато працівників мають вищу кваліфікаційну категорію. Звісно, робота у нас дуже важка – така вже специфіка відділення. Та ми вже звикли до такого темпу, постійної напруги і справляємося зі своїми обов'язками. Всі середні медпрацівники нашого відділення дуже відповідально ставляться до своєї роботи і разом працюють над тим, щоб запобігти і не допустити жодних помилок. По-іншому в реанімації працювати просто не можна. А найголовніше, я впевнений, що у важкі моменти життя ми "горою" станемо один за одного.

Має тверде переконання що, щоб стати справді хорошим спеціалістом, потрібні досвід і постійне навчання. Відтак, разом із завідувачем відділення А. Мельничуком вони спонукають медиків до нових знань. Зважаючи на те, що медична наука, в тому числі й анестезіологія, стрімко розвивається, медикам - і лікарям, і середнім медпрацівникам - нудьгувати ніколи. Особливо, якщо вони не бажають відставати від часу.

Молодий колектив медсестер і анестезистів відділення АІТ легко сприймає будь-які сучасні віяння та охоче вивчає нове. Чимало в цьому плані робить і громадська організація "Асоціація анестезіологів Рівненської області": випускає і розповсюджує навчальні матеріали, організовує конференції і старається максимально наблизитися до середніх медпрацівників.

– Сьогодні розглядається питання про залучення до Асоціації анестезіологів області і середніх медпрацівників, - розповідає Олександр Іщук. - Думаю, що незабаром воно позитивно вирішиться, адже ми давно "дозріли" до цього. Долучившись до Асоціації, середні медпрацівники матимуть чимало переваг. Адже вона захищатиме їхні професійні права та інтереси, підтримуватиме у важкі життєві моменти, сприятиме їхньому фаховому зростанню.

До речі, перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. З метою контролю підвищення кваліфікації середніх медпрацівників, на прохання Асоціації заступника голови її правління Олександра Гнатюка, за згодою обласного УОЗ, включено до складу атестаційної комісії.

 
 
 
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
 
 
 

Make a free website with Yola